Десять років перебування у шлюбі – це неабияка подія. Святкування з нагоди десятої річниці шлюбу прийнято називати рожевим, олов’яним або бурштиновим весіллям. Прив’язка назви весілля до олова пояснюється тим, що цей метал характеризується гнучкістю і є символом того, що подружжя вже в повній мірі оволоділо мистецтвом компромісів і, наче складені разом ложки з олова, імітують кожен вигин характеру другої половини.

Інше найменування – рожеве весілля – дає можливість ювілярам не прив’язуватись до олова и використовувати романтичну тематику на повну. «Рожеве» у цьому випадку має на увазі не лише квіткову тематику, але й кольорову палітру.

Традиції Рожевого (янтарного чи олов’яного) весілля

В давні часи було багато традицій, яких подружжя дотримувалось в цей день. Однією з найвідоміших на Русі була така, що в Рожеву річницю весілля чоловік протягом цілого дня повинен був ходити з ложкою у кишені, при чому цей предмет обов’язково мав бути олов’яним. Витягував він ложку лише вночі і клав її під подушку дружини.

Вважалось, що цей ритуал зробить подружнє життя ще щасливішим та благополучнішим.

На рахунок святкування цієї події, то можна влаштувати веселу вечірку. Рекомендується провести святкування типу « десять років потому». Так, можна зібратись з рідними та близькими людьми, згадати щасливий день шлюбу і знову підняти бокали за своє кохання, здоров’я, удачу і все найкраще.

Рожева тематика в цей день повинна бути присутня у всьому. Вибираючи вбрання для святкування, подружжя повинно віддати перевагу саме рожевому тону, а дружина – ще й оздобити квітами зачіску. Також діє не оголошений чинний рожевий дрес-код урочистості. Святковий стіл застеляється новою скатертиною рожевого відтінку, в якості головної страви подається м’ясо під рожевим соусом або червона (рожева) риба. У виборі напоїв також все очевидно – в цей день гостям наливають лише рожеве вино.

Святкувати перший крупний ювілей прийнято широко – в списку запрошених повинні бути також ті люди, що й десять років тому, обов’язкова присутність офіційних свідків одруження. Як правило, така подія, особливо влаштована з розмахом, святкується не вдома, а в бенкетних залах, кафе чи ресторанах. Це дуже зручно, адже звільняє господиню від виснажливого приготування та прибирання після проведення свята.

Що подарувати

Найпопулярнішим подарунком в цей день згідно традиції є рожеві троянди. Розпочати радісну процедуру вручення подарунків на десяту річницю повинен сам чоловік. Так, він дарує своїй дружині десять троянд рожевого кольору і одну – одинадцяту – таку ж квітку, але білого відтінку. Десять рожевих (червоних) троянд символізують прожиті в коханні роки. Біла, одинадцята квітка – це символ надії на довге щасливе і спільне майбутнє.

Взагалі всі подарунки, які подружжя дарує один одному в цей знаменний для них день, повинні бути рожевих, червоних кольорів або відповідних до них відтінків. Ці тони символізують собою вічне кохання і незгасаючу пристрасть між чоловіком та дружиною. Крім цього, в цей день подружжя обмінюється цінними подарунками. Хорошим вибором стануть ювелірні прикраси. Але тут, звичайно, слід виходити з того, чому віддає перевагу друга половинка.

Квіти подружжю можуть дарувати і запрошені гості. Взагалі, вибір подарунків з нагоди десятиріччя від дня одруження практично не обмежений. Звичайно, непогано би було, якби презент був рожевого відтінку, але цю умову виконувати не обов’язково.

Подарувати можна що завгодно. Статуетки, красиві картини, постільну білизну, різні побутові предмети та речі для декору – все це стане прекрасним подарунком для подружжя. Головне, щоб він був зроблений з душею і супроводжувався теплими словами та побажаннями.

Подарунки для чоловіка

Подарунком на олов’яне весілля для чоловіка може стати спеціально організований для нього дружиною романтичний вечір. Нехай на столі буде рожеве вино та традиційні для цього дня страви. А в спальні – трояндові пелюстки, котрі створюють романтичну обстановку. Не варто забувати і про свічки та «правильну» музику, яка повинна звучати в домі, поки діти граються с бабусями та дідусями, залишившись в них на ніч.

А що ж дружині?

Дружині бажано дарувати на олов’яне весілля що-небудь корисне або романтичне, бо ж весілля недарма називається рожевим або олов’яним.

Хоча, предмети побуту їй подарують і запрошені гості, а от від чоловіка вона очікує особливих подарунків. Можна подарувати дружині подорож на двох, про яку ви з нею давно мріяли. Це внесе прекрасну різноманітність в ваше життя.

Можна подарувати прикраси з діамантами, показуючи наскільки міцно і шалено ви її кохаєте. Бо ж всі без виключення жінки приходять в захват від діамантів, котрі по праву вважаються їхніми найкращими друзями. За цей подарунок вона точно захоче вам віддячитись і не залишиться в боргу.

Десять років подружнього життя – це досить серйозна дата для стосунків. Це ніби новий рубіж шлюбу, наступна його сходинка. За десять років доводиться багато пережити, багато чого переосмислити і багато на що змінити свої погляди. Якщо подружжю вдалося зробити це пліч-о-пліч, то подальші негаразди не стануть перешкодою сімейному щастю.

Категорії: Річниці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *